Головна » Новини » Обласне свято народної творчості “Маківка літа”

 

15 липня 2018 року в смт Городниця Новоград-Волинського району управлінням культури та туризму облдержадміністрації, Житомирським обласним центром народної творчості Житомирської обласної ради, відділом культури Новоград-Волинської райдержадміністрації за підтримки голови ОДА Ігоря Гундича організовано та проведено обласне свято народної творчості “Маківка літа”. Ініціатором та розпорядником свята є Городницька селищна рада, очільником якої є Онищук Іван Анатолійович.

Свято проведено з метою збереження та популяризації народної пісенної та обрядової творчості, залучення різних вікових груп населення до вивчення кращих зразків культурної спадщини поліського краю.

У святі взяли участь 22 колективи та окремі виконавці з Житомирської, Рівненської та Тернопільської областей.

В рамках свята відбулось театралізоване дійство “Містерія літа”., міфологічне ігрове дійство “Обрядові вареники” та запалення багаття літа, конкурс “Чудернацькі істоти”, театралізоване ігрове дійство та вогняне шоу.

На святі прозвучали українські народні та сучасні пісні у виконанні аматорських колективів, заслуженої артистки України Світлани Бойковської та супер-фіналістів ШОУ “Х — фактор” колективу “Тріода” з міста Тернопіль.

На святі працювали “Світлиці” ( представляли українську народну кухню, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва), проводились спортивні змагання, конкурси та дитячі розваги на ігрових майданчиках.

Привітати учасників свята та жителів Городницької ОТГ прибули представники Житомирської ОДА, Новоград – Волинської міської ради та РДА, а також народний депутат України Володимир Литвин. Всі колективи, окремі виконавці були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс