Головна » Методичні рекомендації фотомайстрам, фотоаматорам щодо підвищення рівня професійної майстерності

Один із основних критеріїв отримання якісних фотознімків — це освітлення. Недарма, коли винайшли фотографію, її називали світлопись, тобто писати світлом. Немає світла — немає фотографії. Світло — це основа любої фотографії. Світло може бути із-за спини, збоку, зверху, знизу, з усіх сторін, як це буває в хмарний день. Це дуже впливає на вид вибраного кадру.

Фронтальне освітлення дає непоганий результат і являється самим простим способом освітлення. При цьому всі кольори передаються дуже яскраво. Чітко вимальовуються кордони об’єкта фотозйомки. Пропадає тінь від об’єкта зйомки, і її не видно на фотознімку. Об’єкт при цьому виходить зовсім необ’ємним.

Бокове освітлення додає контурну лінію, але тіні можуть закрити деякі деталі об’єкта. Освітлення об’єкта з боку збільшує об’ємність зображення, придає об’єкту форму і передає його текстуру.

Освітлення за об’єктом — це для сміливих фотографів. Якщо кадр вийде, то він буде чудовим. Добре освітлений задній план. За рахунок тіні, направленої до фотоапарату, збільшиться глибина композиції, висвітиться об’єкт зйомки, створиться ефект ореола навкруги об’єкта (при фотозйомці людей рекомендується використовувати фотоспалах). При недостатній витримці створюється ефект силуету.

Рівномірне освітлення. Хмарний день — це м’яке рівне освітлення навкруги об’єкта фотозйомки. Відсутні тіні. Необ’ємне зображення людей. З’являється багатий спектр кольорових відтінків.

Фотозйомка з фотоспалахом. Ніколи не буває дуже темно для зйомки з фотоспалахом. Можна навіть використовувати фотоспалах при денному освітлення для зйомки рухомих об’єктів і підсвітки тіні на обличчі.

Влаштовані в фотоапарат спалахи, як правило, мають робочу відстань 5-6 метрів. Перед включенням спалаху необхідно перевірити, чи об’єкт фотозйомки знаходиться не далі потрібної відстані.

У відповідності до інструкції фотоапарата необхідно вияснити мінімальну і максимальну відстань до об’єкта фотозйомки. Це забезпечить хорошу якість фотознімків.

Яскраве світло може бути причиною тіні на об’єкті фотозйомки, особливо на обличчі. Тому корисно використовувати фотоспалах для підсвітки цих тіней. При використанні фотоспалаху необхідно звертати увагу на світловідбивній поверхні, такій, як дзеркала, вікна, окуляри і настінні панелі. Для того, щоб уникнути яскравих віддзеркалень, потрібно стати під кутом до цих поверхонь. В також, якщо зйомка в кімнаті, включити все освітлення, перш ніж фотографувати зі спалахом.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс