Головна » Майстри » Майстри декоративно-прикладного мистецтва » Ірина Кумечко майстер народної творчості декоративного розпису

Кумечко Ірина Валентинівна народилася в м. Житомирі в робочій родині. В 2006 році закінчила Житомирський технологічний коледж за фахом «художник-конструктор (дизайнер)». У 2010 році закінчила Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв (спеціальність «дизайнер»). У 2011 році стала членом Житомирської обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців. Разом з членами Спілки представляє свої роботи на міських та обласних виставках.

Образотворчим та декоративно-прикладним мистецтвом Ірина захопилася ще у підлітковому віці. Під керівництвом В.М. Шкуринського вчилася малювати пейзажі та натюрморти. Трохи згодом відкрила для себе декоративний розпис: на дереві, на склі, на тканині. Особливо захоплюється Ірина петриківським розписом.

В квітні 2016 році в Житомирській обласній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича, відбулась персональна виставка творчих робіт Кумечко І.В. – «Диво-квітки Петриківки». До експозиції виставки увійшли творчі роботи виконані у техніці декоративного розпису з різноманітними сюжетами – це і чарівні птахи, і сценки з життя та побуту українців. Фантазійні та стилізовані квіти виконані на різних площинах та матеріалах. Серії робіт з розпису по дереву (декоративні дошки, скриньки, гребінці, ложки, яйця) та серія декоративних мальованок.

Ірина Валентинівна з успіхом презентувала власні розписи та приводила майстер-класи декоративного розпису під час участі у обласному святі декоративно-прикладного мистецтва «Майстерний червень» (м. Житомир) міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський).

Майстриня не зупиняється на досягнутому. Працюючи керівником студії «Юний дизайн» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді розробила для учнів власну програму «Юний дизайнер», долучає дітей до таємниць декоративного розпису, відроджує народні традиції на теренах Житомирщини.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс