Головна » Майстри » Майстри декоративно-прикладного мистецтва » Журба Ірина Пилипівна – заслужений майстер народної творчості України художня вишивка гладдю

Роботи Ірини Пилипівни – це високохудожні твори  виконані у техніці ниткопису шовковими нитками по шовковому полотні. Кожна картина – глибоко романтична, об’ємна, сповнена енергетичного спокою, радості і добра.

Основна тема робіт майстрині – квіти. Квіти – давне та прекрасне явище життя. Вони нікого не залишають байдужим, тому природньо берегти їх тендітну красу. В колекції робіт Ірини Пилипівна важко знайти квітку, якій би вона не надавала уваги, це і королівські іриси, цикламени, улюблений бузок, незабудки, маки, ромашки, волошки, гортензії та багато інших. За допомогою ниток, використовуючи багато технічних прийомів, Ірині Пилипівні вдається передати всі тонкощі будови квітки. Щоб квіти виглядала як живі, майстриня використовує всі види художньої гладі: тамбурну, вузликову, двосторонню, атласну.

Не маючи спеціальної художньої освіти, але будучи художником в душі і маючи тонке почуття кольору, майстриня за власними ескізами створює композиції букетів та натюрмортів, також відтворює картини художників. Звідси і назви робіт: «Улюблениця мами», «По дорозі в осінь», «Гудуть джмелі над гілкою шипшини», «Сонячний день», «Квіткові асоціації», «Наповню світ яскравим цвітом», «Згадка про тата», «Польові квіти».

За підтримки Житомирського обласного Центру народної творчості організовано і проведено десять персональних виставок – «Магія квітів», «Квіти часто нам говорять втричі більше, ніж слова», «З Вірою, з Надією, з Любов’ю».

Рішенням колегії управління культури облдержадміністрації від 29 червня 2006р. № 5/4, за досягнуті успіхи у відродженні, збереженні та популяризації самобутнього народного мистецтва та етнографії рідного краю Журбі Ірині Пилипівні присвоєно звання «майстер народної творчості» художньої вишивки гладдю.

Кожна картина Ірини Пилипівни – глибоко романтична, об’ємна, сповнена енергетичного спокою, радості і добра.

Указом Президента України № 495/2016 від 09 листопада 2016 року Журбі Ірині Пилипівні присвоєно почесне звання заслужений майстер народної творчості України.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс