Головна » Новини » Книги про мистецтво на які не шкода витратити гроші

Хоча, якісна поліграфія задоволення не з дешевих, побачивши ці твори, ви не втримаєтеся від купівлі!

Мистецтво цінується у всі часи, а книги, ілюстровані арт-видання, каталоги художніх творів та їх авторів, біографії митців… за цим поліграфічним багатством полюють найповажніші бібліотеки світу! Чи варто говорити, що наприклад бібліотека Конгресу США, в обов’язковому порядку отримує будь-який примірник мистецького високохудожнього видання.

На нашому порталі зібрано безліч статей, присвячених, наприклад, сучасному живопису, але в цій статті ми розповімо про художні книги, на які вам не шкода буде витратити грошей. Адже це те вічне, що ви можете передати у спадок. Книги, присвячені мистецтву з часом лише зростають у ціні.

Першою книгою, з якої хочеться розпочати, це видання авторства Кетрін Інґрем присвячене відомому у світі українцю Енді Ворголу. Твір так і називається «Воргол».

Видання, переклад з англійської, побачило світ у 2016 році у видавництві Старого Лева у м. Львів.

Книга присвячена життю та діяльності такої визначної постаті у арт-культурі, як Енді Воргол. Не будемо сперечатись, ця постать суперечлива. Багато чого про Енді Воргола виявилося вигадкою. Авторка книги, провела неабияку роботу. Усе нею написане логічно переривається ілюстрацями Едрю Рея. Ілюстратор навіть, повторив улюблену манеру самого Енді Воргола жанр коміксу.

У цьому невимушеному дусі подається інформація про те, як Воргол міг за одну мить організувати вечірку на сто людей, або ж підписати найвигіднішу угоду. Авторка книги намагалася зрозуміти суперечливу постать митця. Те, як він ладнав із людьми? Адже, відомо, що першу частину свого життя Енді Воргол був відлюдьком. І, знаєте, Кетрін Інґрем, це вдалося. Тут, варто додати, що у доробку авторки книги, присвячені життю та діяльності Ван Гога, Далі, Матісса й багатьом іншим митцям.

У тому ж 2016 році побачила світ книга «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930 рр.», що вийшла у видавництві “Родовід” у м. Києві.

Хто такий Казимир Малевич, розповідати, не потрібно. Але, що про митця знає сучасна українська молодь? Чи знає вона, що художник, навіть у часи сталінських репресій кінця 20-х, початку 30-х років ХХ-го століття, інакше як українцем себе, не називав.

Цікаво, що під час написання книги були знайдені архіви асистента Казимира Малевича Мар’яна Кропивницького. Ті, хто слідкує за новинами, знає, що мистецтвознавці “полювали” на цей архів декілька десятків років!

Треба ж такому статися, архіви були знайдені під час заходів, приурочених до 100-ліття створення легендарного “Чорного квадрата”.

Видання багато ілюстроване роботами митця Малевича та інших художників початку ХХ-го століття.

Найбільшу цінність книга має через те, що у ній зібрані найвідоміші лекції творця, які він читав, коли працював на посаді викладача у Київському художньому інституті. у книзі й особиста інформація митця. Зокрема листи Малевича до дружини. Читач дізнається й про те, у яких побутових умовах жив і творив українець. Як відсутність елементрного комфорту лише надихала його, й не давала впасти у відчай.

Й, нарешті цю книгу варто мати у домашній бібліотеці кожному, хто цікавиться сучасним мистецтвом України. Це інтерв’ю із Софією Рябчук авторства Галини Скляренко. “Современное искусство Украины. Портреты художников”, яка вийшла у видавництві “ArtHuss” у 2015 році.

“Читач дізнається імена, які стоять за висловом “сучасне українське мистецтво”, говорила авторка на презентації видання.

Разом з тим Галина Скляренко розповідає про визначні постаті сучасних українських митців.

Цікаво, що у виданні присутня й інформація про аукціони та виставки митців. Ці дані цінні тим, що допоможуть відслідкувати історію розвитку творчості авторів та зробити прогнози на майбутнє їх успіху.

Наш вердикт такий: “Современное искусство Украины”, це видання, яке безцінним джерелом авторської думки та перевіреного джерела знань, яке полегшить процес пізнанння сучасного мистецтва й дозволить вигідно вкласти зайві кошти. Твори мистецтва, вигідне вкладання капіталу, як ми казали на початку розповіді.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс