Головна » Творчі колективи » Фольклорно-етнографічні колективи » Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Тещі і свекрухи”

Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Тещі і свекрухи” Меленівського сільського Будинку культури Коростенського району.

Керівник — Ніна Іскоростенська.

Колектив “Тещі і свекрухи” створено у 1989 році за ініціативи Ніни Володимирівни Іскоростенської, яка є його незмінним керівником.

У 2009 році колектив отримав звання “народний аматорський”.

Учасниці колективу — 10 жінок різного віку і професій, мешканки села Мелені.

Джерелом творчої діяльності ФЕК є народна творчість – народні пісні, обрядодії, притаманні Меленям – села околичної шляхти. Сценічне вбрання кожна з учасниць створила власноруч за зразками одягу околичної шляхти: сорочка під рамку ,спідниця з фальвонами, головні убори, які на початку являли хустки пулки мають мішаний стиль (вплив шляхти, українців, євреїв).

Першим виступом ФЕК на республіканській сцені в кінці 90-х років був показ фрагменту весільного обряду випікання короваю в Національному музеї народної архітектури та побуту України в селі Пирогів міста Києва. Поспіль в Пирогів ансамбль запрошували ще двічі: в 2000 році — виступ на відкритті експозиції “Поліська хата”, а в 2009 році — участь у Всеукраїнському святі “Жнива”.

Неодноразово колектив демонстрував свою майстерність на районних та обласних святах, брав участь у щорічних фестивалях-конкурсах. Колектив є постійним учасником оглядів художньої творчості.

Адреса колективу: село Мелені Коростенського району Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс