Головна » Новини » Міжнародне свято літератури та мистецтва «Лесині джерела»

Спеціалісти Житомирського обласного Центру народної творчості взяли участь в підготовці і проведенні ювілейного заходу з нагоди 750-річчя від першої літописної згадки про м. Новоград – Волинський, Всеукраїнському конкурсі автентичного солоспіву та «містечка майстрів» декоративно – ужиткового мистецтва (в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела»).

Мета заходів – пропаганда автентичного народного співу, виховання інтересу до української національної культури, історичної спадщини народу.

солоспівУ Всеукраїнському конкурсі автентичного солоспіву «Пісня долю вишила» взяли участь 25 виконавців – аматорів з Рівненської, Луганської, Вінницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Полтавської та Житомирської областей. Всі учасники підготували програму виступу, згідно Положення про конкурс, показали високий рівень виконання українських та обрядових пісень, мовний діалект, артистичність та сценічну культуру.солопсів

 

 

 

 

Дипломи Лауреата конкурсу, місця та грошові премії були вручені слідуючим виконавцям:

Гран – прі конкурсу автентичного солоспіву та премію в розмірі 300 гривень – Ігорю Перевертнюку (м. Новоград – Волинський Житомирської області);

1 місце та премія в розмірі 200 гривень – Марчук Орисі Іванівні ( смт. Берегомет Вижницького району Чернівецької області);

1 місце та премія в розмірі 200 гривень – Скорозвон Єві Андріївні
( с. Юрово Олевського району Житомирської обл.);

2 місце та премія в размірі 180 гривень – Лукашковій Надії Андріївні
( смт. Троїцьк Луганської області);

2 місце та премія в розмірі 180 гривень – Сліпак Максиму
(смт.Гребінка Полтавської області);

3 місце та премія в розмірі 150 гривень – Світлані Машук ( м.Київ);

3 місце та премія в розмірі 150 гривень – Анні Волотовській
( м.Бердичів);

3 місце та премія в розмірі 150 гривень – Харківській Лідії ( м.Рівне);

диплом та премія в розмірі 70 гривень – Марчук Орисі Іванівні за оригінальність костюму;

диплом та премія в розмірі 70 гривень – Скорозвон Єві Андріївні – найстаршому учаснику конкурсу;

диплом та премія в розмірі 50 гривень – Вікторії Малиновській – наймолодшому учаснику конкурсу.

солоспівВсім учасникам конкурсу, які не зайняли призових місць, вручили дипломи за вагомий внесок у збереження національних традицій, фольклору, етнографії та участь у конкурсі автентичного солоспіву «Пісня долю вишила».

В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела», 25 серпня, працювало «Містечко майстрів» декоративно-ужиткового мистецтва – 18 майстрів з міста Житомира та районів Житомирської області взяли участь у роботі виставки-продажу (загальна кількість – 750 виробів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва). Майстри продемонстрували високу професійну майстерність в різних жанрах:

 

-традиційна та художня вишивка;
-художнє різьблення по дереву; -кераміка;

-традиційний Поліський та Петриківський розпис;
-художньо-графічні вироби на корі берези;
-бісероплетіння;
-макраме;
-художні вироби з солоного тіста;
-живопис.

Містечко майстрів

Оргкомітет свята нагородив всіх учасників «Містечка майстрів» подяками за вагомий внесок у збереження та примноження українського декоративно-ужиткового мистецтва, високу майстерність виконання та участь у ювілейних заходах Міжнародного свята літератури та мистецтва «Лесині джерела» і святкуванні 750-ти річчя від першої літописної згадки про м. Новоград-Волинський -1257 рік (до 1795 року – Звягель).

Містечко майстрів Містечко майстрів
Лесині джерела Лесині джерела
Лесині джерела
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс