Головна » Новини » II обласний фестиваль народної творчості «Поліське Перевесло-2008»

1 червня 2008 року відбувся II обласний фестиваль народної творчості «Поліське Перевесло-2008» та конкурс солоспіву на приз Ніни Матвієнко.

Організатори фестивалю: 

Управління культури і туризму облдержадміністрації, Житомирський обласний Центр народної творчості, відділ культури і туризму Ємільчинської райдержадміністрації. 

Мета фестивалю: 

Розвиток та збереження джерел національної духовної культури, виявлення нових колективів народної творчості, окремих виконавців, майстрів народних ремесел, розвиток їх творчих можливостей  та організація дозвілля людей, що проживають на території, забрудненої внаслідок Чорнобильської аварії. 

Обласний фестиваль «Поліське перевесло» та конкурс на приз Ніни Матвієнко проводиться один раз на два роки. 

У фестивалі взяли участь 18 аматорських колективів та 24 учасники конкурсу солоспіву з 14 районів та 3 міст. У виступах аматорських колективів звучали українські народні пісні та мелодії, обрядові пісні, фольклорні колективи показали фрагменти народних свят, звичаїв, обрядів. 

В рамках фестивалю проводився конкурс на приз Ніни Матвієнко. Конкурс проходив у номінації «народний спів» у трьох вікових категоріях: 7-15 років, 15-25 років, 25 років і старші. 

Журі обласного конкурсу солоспіву на приз Ніни Матвієнко визначило переможців, нагородило дипломами Лауреата фестивалю та вручило премії таким учасникам: 

в 1 віковій категорії:  

1 місце – Вікторії Малиновській, м. Бердичів; 

2 місце – Костянтину Омелянчуку, с.Жовтневе Лугинського району; 

3 місце – Марії Буздуган смт Ємільчине;  

в 2 віковій категорії:  

3 місце – Олені Бордюк, с. Усолуси Ємільчинського району;  

в 3 віковій категорії:  

1 місце – Вірі Воробей, с. Словечно Овруцького району та Аліні Данилюк, с. Гулянка Корост енського району; 

2 місце – Аллі Перфільєвій, смт Ємільчине та Ользі Попроцькій, м.Володар-Волинський; 

3 місце – Людмилі Кочубей, Брусиловський РБК та Валентині Шмат, с.Комсомольське Олевського району. 

Головний приз фестивалю вручено Вірі Воробей ( с. Словечно, Овруцького р-ну), народною артисткою України, Лауреатом премії ім. Тараса Шевченко, героєм України Ніною Митрофанівною Матвієнко.  

В рамках фестивалю діяло «містечко майстрів» участь в якому взяли майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з міст: Житомира, Бердичева та Житомирського, Брусилівського, Баранівського, Ємільчинського районів і смт Ємільчине різних жанрів – традиційної та художньої вишивки, різьби по дереву, лозоплетіння, плетіння з рослинних матеріалів, флористики. 

Вперше на виставці були представлені роботи поліської сувенірної та побутової ляльки виготовленої з рослинних матеріалів (соломка, кукурудза, льон, тканини, нитки).  

II обласний фестиваль народної творчості «Поліське перевесло-2008» проходив в урочистій, святковій атмосфері та сприяв вивченню і практичному знайомству з джерелами народної творчості, посиленню впливу традиційного народного мистецтва на духовне та естетичне збагачення населення краю.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс