Головна » Новини » Обласний відкритий літературний конкурс «Житомир TEN»

  

26 жовтня 2018 року у Житомирському обласному Центрі народної творчості Житомирської обласної ради вперше відбудеться важливий для мистецького кола захід – обласний відкритий літературний конкурс «Житомир TEN».

Конкурс започатковувався з метою:

– розвитку жанру поезії;

– популяризації та вшанування імені видатного житомирянина – поета і перекладача Бориса Тена (Миколи Васильовича Хомичевського);

– обміну досвідом і зміцнення творчих зв’язків між поетичними клубами і літературними об’єднаннями України, письменниками і поетами-аматорами для залучення їх до участі в культурному житті Житомирщини.

Після реєстрації учасників, що запланована з 10-ї до 11-ї години, відбудеться урочисте відкриття конкурсу і прослуховування конкурсантів, твори яких вже пройшли попередній розгляд у суддівської трійки за трьома критеріями – актуальністю і тематичною спрямованістю творів, оригінальністю сюжету та версифікаційною майстерністю, а також ідейно-художньою цілісністю твору.

Виступ учасника важливий для визначення остаточних результатів конкурсу, адже рівень володіння словом, що включає культуру мови, виконавську майстерність, володіння увагою глядача, дає можливість отримати додаткові бали. Загалом на конкурс надійшли твори від 100 учасників із 17 областей України, а також із Іспанії, Португалії, Італії та Фінляндії. Всі учасники конкурсу отримують подяки за участь незалежно від отриманих оцінок. Десять переможців конкурсу нагороджуються дипломами і сувенірами.

Для учасників запланована поліська чайна церемонія із пригощанням іван-чаєм і виставка житомирських майстрів народної творчості. За бажанням митці із інших областей України о 14-й годині матимуть можливість відвідати Житомирський обласний літературний музей.

Після підбиття підсумків о 16-й годині у Житомирському обласному Центрі народної творчості відбудеться гала-концерт з нагородженням переможців. У гала-концерті задіяні як учасники конкурсу, так і професійні музиканти.

Дістатися до місця проведення конкурсу за адресою: м. Житомир, вул.Трипільська (8-го Березня), 5, можна громадським транспортом (маршрутне таксі №58 (запитати у водія зупинку «вул. Володимирська (Маяковського)» (перед Мальованським мостом)), а також пішки від майдану Перемоги.

Започаткування у Житомирі подібного актуального заходу важливе для патріотичного виховання молоді, розвитку української поезії і популяризації української мови, вшанування імен видатних земляків, формування позитивного іміджу Житомирщини. У майбутньому планується зробити обласний відкритий літературний конкурс «Житомир TEN» щорічним, підвищення його статусу до рівня Всеукраїнського або міжнародного.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс