Головна » Новини » Образотворче мистецтво або Дещо про його вивчення

Сучасний світ вимагає знання культури свого народу, а й мистецьких дисциплін

Пам’ятаєте такий фільм «Філософи: урок виживання» у якому розповідалася гіпотетична історія кінця світу. Там учитель пропонував героям вирішити, представники яких професій неодмінно повинні бути збережені, аби після ядерної катастрофи людство могло відновитись.

Тобто героям фільму потрібно було вирішити, які дисципліни в галузі науки та освіти для людства є найважливішими.

Наш сайт неодноразово писав на цю тему. Ми тішимось, що маємо змогу популяризувати українську культуру й слово. Наприклад, сопілка — давній музичний інструмент, який повернувся із небуття. Важко повірити, що історія сопілки сягає часів Київської Русі!

Але сьогодні, ми поговоримо про те, як важливо навчати дітей мистецтва ще з раннього віку! Саме предмети образотворчого мистецтва мають стати першими для вивчення дитиною.

Ваша дитина вміє тримати у ручці пензля? Купіть їй фарби!

Не шкодуйте, речей, які малюк пофарбує. Шпалери? Виріжте пофарбовані дитиною шматки та помістіть у рамку. Через роки, ці картини перетворяться на шедеври образотворчого мистецтва, й хто знає, коштуватимуть мільйони!

Авжеж, ваша дитина намалює картину краще, ніж, наприклад слон, роботи якого продають через інтернет за шалені гроші.

І знову повертаючись до фільму, з якого ми розпочали свою розповідь.

Сьогодні, бажаючи полегшити нащадкам навчальний процес багато батьків “викидають” на їх думку, такі не потрібні предмети, як малювання, співи тощо.

Це — хибна думка. Адже, для гармонійного розвитку особистості ці предмети є найважливішими. І творці картини, про яку ми говорили саме представника мистецтва вирішили врятувати у бункері, адже після катастрофи саме мистецтво мало допомогти людині стати людиною у повному сенсі цього слова.

На жаль, у нашому суспільстві ще немає усієї повноти картини того, що мистецькі дисципліни формують особистість дітей.

Саме мистецькі дисципліни впливають на психоемоційний стан дитини, вчать її креативності та самокорекції.

Наприклад, у Англії та Фінляндії усіх дітей у навчальних закладах навчають грати на музичних інструментах.

В Англії музиці та драмі навчають дітей протягом усього навчання у школі! Згадайте зірок кіно. Більш ніж половина з них — англійці! Алан Рікман, Гері Олдмен, Орландо Блум, Колин Ферт… Вони ж не просто так з’явились у кіноіндустрії. До слави вони йшли з дитинства!

Це підтвердив вчитель історії Грем Макквін із Великобританії, який провів інспектування українських шкіл у Києві. Він був дуже здивований, що учні старшої школи не вивчають такі предмети, як “Музичне мистецтво” і “Образотворче мистецтво”, тоді як в англійських школах вони — головні!

За словами Макквіна ці предмети, їх вивчення, розвивають раціональне мислення.

Цей тип мислення, під час якого оптимальні рішення знаходяться, виходячи з порівняння набору фактів, а не на основі відчуттів або з емоційних поштовхів.

Завдяки вивченню мистецьких дисциплін у дітей розвивається і ірраціональне мислення, зокрема, це інтуїція, емоції, уява, почуття.

Не секрет, що саме такі особи сьогодні роблять успішну кар’єру й насолоджуються принадами життя, тоді, як решта поневіряється по закордонах у пошуках роботи штукатура чи збирача ягід.

Аби людина була креативною, гнучкою, уміла нестандартно вирішувати поставлені завдання, їй потрібно навчитись володіти саме ірраціональним мисленням.

Ще у початкових класах школи учень повинен опанувати мислення художніми образами, розвивати фантазію, почуттєву сферу тощо, для того, щоб потім навчитися гнучкості мислення. І для формування цих якостей необхідне саме вивчення «Образотворчого мистецтва».

Як? Дивіться, коли ви дивитесь на картину, то миттєво можете охопити й зрозуміти її зміст, зрозуміти почуття та настрій зображених героїв, зрозуміти те, як ви відчуваєте сюжет. Ось ця можливість сприймати одночасно різні процеси є унікальною особливістю мистецтва.

Але, найголовніше, вивчення музичного та образотворчого мистецтва позитивно відбивається на рівні сприйняття й усвідомлення інших навчальних предметів. Діти, які дотичні до мистецтва показують найкращі успіхи у навчанні загалом.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс