Головна » Майстри » Майстри декоративно-прикладного мистецтва » Олексій Пшеничнюк майстер народної творчості традиційного поліського мистецтва соломоплетіння

Пшеничнюк Олексій Анатолійович в 2011 р. закінчив Житомирський Державний університет ім. Івана Франка, за спеціальністю вчитель історії.

З дитинства Олексій Анатолійович цікавився релігійними віруваннями, звичаями та обрядами українського народу. В сім’ї активно прививалася любов до ручної праці і обрядовості.

Вперше солом’яні обереги, в 11 років, побачив в місцевій церкві під час Різдвяних свят. Згодом, з появою власної сім’ї, виникло бажання відтворити побачені образи проявів народної віри.

Для роботи, взяв солому в руки в 2006 р. Спершу це були Дідух і Різдвяний павук, обжинкові снопи для сім’ї, родичів і друзів. Так, як матеріал почав вирощувати сам, солома для роботи завжди була під рукою. Почав освоювати соломо плетіння більш широко. Створює з соломи вінки, обереги, іграшки речі побутового вжитку. Зумів долучити дружину і це стало сімейною справою.

Олексій Анатолійович провів понад 30 майстер-класів в різних містах України (Київ, Староконстантинів, Старий Остропіль, Коростень, Житомир та ін.), був учасником теле – і радіопередач («Крокуй за обрії», «Мамина доля» та ін..) де розповідав про соломо плетіння в Україні, приймав участь в різних фестивалях («Коляда в Тетерівськім Кіші», «Рушники рідного краю», «Обжинки» в м. Сторокостянтинів та ін.)

В 2015 р. на Різдвяні свята разом з громадою рідновірів Житомира встановив власноруч виконаного великого (2.5 м) Дідуха на вулиці Михайлівській.

Зимою 2015 р. мав виставку в Житомирській Міській Раді в день відкритих дверей.

Приймав участь у виставці «Зимові візерунки» Житомирської обласної організації Національної спілки художників України.

Далі Олексій Анатолійович разом з дружиною планує продовжувати розвивати, поширювати, вивчати і навчатися давньому, традиційному поліському мистецтву соломо плетіння.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс