Головна » Майстри » Майстри декоративно-прикладного мистецтва » Ольга Богун майстер народної творчості соломоплетіння

Богун Ольга Миколаївна, за фахом «Вчитель початкових класів і вчитель музики середньої школи» (закінчила Житомирський педагогічний інститут ім. І.Франка в 1991році), працює в Баранівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи, викладає предмети художньо-естетичного циклу, за сумісництвом веде гуртки в Баранівському Будинку дитячої творчості. Стаж роботи 25 років.

Член Житомирської обласної Молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців. У 2009-2011 рр. працювала за Грантом Президента України по творчому розвитку дітей з обмеженими можливостями за програмою «Повір та відкрий себе».

Мистецтвом соломоплетіння займається майже 10 років, а його основи опановувала самотужки.  В роботах використовує овес, пшеницю, льон, мак, але найбільше приваблює житній колос — високий, довгий, стрункий.

Із житньої та пшеничної соломки «вирощує» квіти, деталі підглядає у природи, а довершує форму уявою. Зі стебел жита плете обереги до свят, зокрема дідухів, ангелів, павуків, спасівські віночки та букети. Також з соломи творить головні убори, прикраси, підвіски, панно, ялинкові прикраси, цукерниці, хлібниці та різної величини ємкості. Весь час шукає нові ідеї для творчості.

Плідно займається творчістю також в інших сферах: лялька-мотанка, живопис, графіка, розпис на тканині, писанкарство.

Учасниця численних виставок: «Лесині джерела» м. Новоград-Волинський, «Майстерний червень» м. Житомир, «Квітуче Полісся» м. Житомир.

Член місцевої мистецької спілки «Розмай», фіналіст обласного конкурсу „Вчитель року – 2005”, призер районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2008» у номінації «Музика», переможець обласного етапу педагогічної виставки „Сучасна освіта Житомирщини – 2008”, лауреат обласного конкурсу «Вчитель року – 2011» у номінації «Образотворче мистецтво». За досягнуті успіхи занесена до районної Дошки Пошани, до Книги освітянської Слави «Педагогічний олімп Баранівщини», до книги Нариси про освітян Житомирщини «Школа вчителем стоїть», нагороджена знаком «Ушинський К.Д.».

В березні 2015 року була організована персональна виставка майстрині в народному краєзнавчому музеї м. Баранівка.

Ольга Миколаївна проводить майстер-класи соломоплетіння для керівників гуртків.

Свій досвід передає учням у гуртку «Народні промисли». Вихованці Ольги Миколаївни є щорічними переможцями обласних та Всеукраїнських виставок і конкурсів з образотворчого мистецтва, призерами конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН України в секції «Мистецтвознавство».

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс