Капела створена в 1964 році. Перший керівник колективу – Антонюк Ольга Григорівна, з 1971 року керує дитячою капелою Майданович Світлана Іванівна
Відомі солісти: Фещенко Людмила – заслужена артистка України (тріо «Росава» Житомирської обласної філармонії), Гайовий Сергій – артист національної капели бандуристів України, Рибаковська Марина – артистка української хорової капели
«Думка» , Ревенко Світлана – солістка церковного хору чоловічого монастиря Вирубічі (Київ).
Солоненко Руслан, Конюх Тетяна – неоднарозові лауреати Всеукраїнських оглядів-конкурсів юних бандуристів.
Стисла творча характеристика: Колектив був заснований в 1964 році, який з самого початку складався з 7 чоловік. Вже в 1966 році ансамбль виступає на республіканському семінарі керівників ансамблів і капели бандуристів, який проходив в м. Малині. З кожним роком чисельність учасників збільшується, росте репертуар. Капела працює, багато виступає, пропагує українське кобзарське мистецтво, бере участь в різних конкурсах, де займає призові місця. За 40 років існування біля сотні вихованців капели закінчили, а інші ще навчаються в середніх та вищих музичних навчальних закладах, працюють по всій Україні і навіть за її межами.
Репертуар капели складають українські народні пісні, пісні сучасних українських композиторів, класичні твори. Де б колектив не виступав, скрізь йому дають високу оцінку, слова вдячності за високу виконавську майстерність, професійний рівень.
Звання, відзнаки :
В 1985 році капелі бандуристів присвоєно почесне звання – дитяча Зразкова капела бандуристів « Веснянка».
В 1986 році – керівник капели Майданович Світлана Іванівна нагороджена медаллю «За трудову відзнаку».
В 1988 році капела стає Лауреатом обласної комсомольської премії ім. М. Шпака.
В 1999 році керівнику капели Майданович С.І. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».
Творчий доробок:
Капела трьох разовий учасник телетурніру « Сонячні кларнети » де оцінювалася найвищою оцінкою, записувалася на українське радіо та українське телебачення.
Гастролі, творчі поїздки :
1985 рік – Всесоюзний табір «Орлятко» м. Туапсе
Телетурнір «Сонячні кларнети» – 1983, 1986, 1989 рр.
1992 р. – виступ окремою програмою по республіканському телебаченні.
1987 р. – співоче поле в м. Полтава.
1989 р. – Чернеча гора в м. Каневі.
1989 р. – м. Тарнів (Польща).
2007 р. – с. Залізний порт Херсонської обл. фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі».
Додаткові відомості про колектив:
У 1992 і 2003 роках капела бере участь у святі кобзарського мистецтва – с. Сокоринці Чернігівської області. За роки існування капела дарувала своє мистецтво жителям Юрмали, Тернополя, Трускавця, Миргорода, Одеси, Алушти, Ялти, виступала перед дітьми МДЦ «Артек» де відпочивала у 1996 році.
Тричі брала участь у творчому звіті художніх колективів Житомирської області , який проходив у Національному палаці «Україна» в м. Києві.
На основі капели був створений у 1999 році фольклорний ансамбль «Кобзарик» (керівник Галина Власенко ), який успішно виступив у 2000 році на 1 Всесвітньому дитячому фестивалі, присвяченому 2000-річчю Різдва Христова, що проходив у Франції.
З 2005 р. капела постійний учасник обласного свята кобзарського мистецтва в м. Житомирі.