Головна » Творчі колективи » Вокально-хорові колективи » Народний хор ветеранів війни та праці Малинського РБК

Фактично дату заснування народного хору любительського об’єднання «Ветеран» не можна встановити, хоча рік створення клубу був роком 40-річчя Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні над фашистською Німеччиною. Ініціаторами створення хору на той час були ветерани війни – Семен Петрович Ковтун, Микола Якович Романенко, Марія Петрівна Мовчан, Марія Олександрівна Власенко.

Основною метою діяльності хору «Ветеран» було питання військово-патріотичного виховання молоді та підростаючого покоління  Малинщини . Слід сказати, що популярними на той час були зустрічі за «круглим столом» та тематичні вечори «Про тих, хто поруч з тобою», «Торкаючись серцем подвигу», «Пам’ятає світ врятований» та ін. В них активну участь брали Григорій Давидович Рейдман, Антоніна Адамівна Фещенко, Валентина Андріївна Аніщенко, Валентина Василівна Єнько, Нонна Опанасівна Симон та ін. На жаль, вони відійшли з життя, але пам’ять про них зберігають малинчани. В честь їх названо вулиці нашого міста. Це вулиці «Миколи Романенка», «Григорія Бакланова», «Івана Кривенчука», «Юрія Приходька», «Володимира Неманихіна».

Учасники хору беруть активну участь у меморіалах-реквіємах, автопробігах по пам’ятних  місцях бойової слави Малинського району, в зустрічах з ветеранами війни, які визволяли наше місто та район у 1943 році. Вони часто виступають з спогадами про воєнне лихоліття та відбудовний період перед молоддю, учнями шкіл району, міста, СПТУ №36 та лісотехнічного коледжу.

Нині колективом керує ветеран освітянської ниви Надія Йосипівна Дідківська – ентузіаст, творча людина, яка самовіддана улюбленій справі – хоровому мистецтву. Колектив під її керівництвом з успіхом виступав в регіональних, кущових, обласних оглядах – конкурсах, фестивалях, святах, концертах. Географія  виступів – це Коростишів, Коростень, Житомир, Клавдієво, Малин, Київ та інші населені пункти.

Учасники  хору успішно виступили у телевізійних програмах українського телебачення, Першій Національній програмі «Надвечір’я», які проходили в Українському Народному Домі у м. Києві про що свідчать відгуки в обласній та місцевій пресі.Нині відновлюють старовинні українські народні пісні, відроджують давні звичаї і традиції нашого народу, серед них «Христос рождається», «Останній різдвяний день», колядки, щедрівки, гаївки, петрівки.

В творчому доробку колективу – пісні воєнного часу, твори радянських композиторів, сучасні пісні українських композиторів, народні пісні.

Традиційними стали зустрічі ветеранів по відзначенню дат народження, ювілеїв, культпоходи на природу, проведення вогників.

Активними учасниками колективу є сімейне подружжя – Ірина Вітольдівна та Степан Йосипович Кальки, Ніна Ліпінська, Віра Лаговська, Ніна Литвинцева, Ольга та Галина Науменки, Любов Колесник , Микола Омельчак та багато інших.

Колективу допомагають працівники районного Будинку культури, музиканти – В’ячеслав Ровнер, Андрій та Микола Петрики.

Учасники хорового колективу «Ветеран» власноруч пошили для виступів українські народні костюми.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс