Головна » Творчі колективи » Вокально-хорові колективи » Камерний хор ім. Юліуша Зарембського м. Житомир

Керівник хору І.С.Красовський

Хор засновано в 1997 році за ініціативи голови Об’єднання поляків Житомирщини “Полонія” Тадеуша Ренькаса. Хористи обрали своїм артистичним патроном відомого польського композитора й піаніста Ю. Зарембського (1854-1885), зв’язаного народженням і творчістю з Житомиром. Від моменту створення хором керує Іван Красовський, директором є Ірина Баладинська, концертмейстером – Ірина Павлоцька. На сьогодні колектив налічує 25 співаків.

Репертуар хору охоплює польські релігійні, народні і популярні пісні, твори польських композиторів-класиків і сучасних польських авторів, а також твори західноєвропейської, російської і української музичної спадщини.

Творчі здобутки колективу:

1998 р. — участь у Всесвітній зустрічі полонійних хорів у Кошаліні (Польща), святкуванні Року Міцкевича (Київ), виступ на фестивалі „Веселка Полісся” (м. Житомир).

1999 р. – участь у концерті, присвяченому Ю. Словацькому в Київській Національній Філармонії.

2000 р. – виїзд на Всесвітні зустрічі полонійних хорів у Кошаліні.

2001 р. – на IV Підляському фестивалі сакральної пісні „Јapskie Te Deum” хор отримав диплом і спеціальну нагороду за культуру та естетику виконання. В тому ж році взяв участь в урочистостях з нагоди ювілейних днів І.Я. Падеревського в Житомирі, виконавши підготовлені до концерту твори композитора.

2001-2003 рр. — серія концертів у Хамельні, Гільзенкірхе і Ессені (Німеччина).

2004 р. –  участь у V Фестивалі польської культури в Україні в рамках святкування Року Польщі в Україні.

2005 р. – надруковано першу нотну збірку хору “Популярні польські пісні в обробці Яна Красовського. З репертуару хору імені Юліуша Зарембського”, презентація якої відбулася на святкуванні Дня Європи в Житомирі. В тому ж році колектив здобув Диплом лауреата на обласному огляді народної творчості, а керівник отримав відзнаку за досягнення у розвитку національного аматорського мистецтва в України.

2006 р. –  хор презентував польську культуру Житомирщини на ХІ Надбужанських артистичних зустрічах в Грубєшові, а у листопаді на його базі проведено тренінги для диригентів полонійних хорів Луцького консульського округу.

2007 р. –  участь у Полоній них Хорових Студіях в Кошаліні (Польща), виступ на ХІІІ фестивалі «Веселка Полісся» (м. Житомир), участь у концертній програмі до Дня Європи у Житомирі, святковий концерт до 10—річчя заснування колективу,

2008 р. –  диплом лауреата на І Міжнародних Хорових Зустрічах ім. кс. Едмунда Шиманського в м. Мурована Гошліна (Польща). В цьому ж році на базі хору проведено Х Всеукраїнські тренінги для керівників полонійних хорів. Колектив також взяв участь у концерті до Дня Європи у Житомирі.

У 2007 році колективу присвоєно звання «народний».

Керівник хору Іван Красовський в 2005 р. одержав Спеціальну премію і Диплом за найкращу аранжацію вокального твору І.Я. Падеревського Польської фабрики цінних паперів на І Всеукраїнському конкурсі камерних ансамблів у Житомирі, в 2006 р. його нагороджено грамотою виконавчого комітету Житомирської міської ради за особистий внесок у розбудову суспільного життя міста, розвиток польської культури і мистецтва і дипломом Товариства „Спільнота Польська” у Варшаві за заслуги в популяризації польської культури і за діяльність на користь поляків Житомирщини. У 2008 році І. Красовський отримав відзнаку «Поляк Року – 2007».

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс