Головна » Творчі колективи » Вокально-хорові колективи » Народний аматорський ансамбль «Поліські соколи» об’єднання поляків Житомирщини «Полонія»

Перший керівник хору (1990-2005) П.І.Атонєвський Теперешній керівник І. П. Бочковський.

Чоловічий хор під назвою „Полісся” був створений за ініціативи Обласного відділення Спілки поляків України в 1990 році. Художнім керівником хору (до травня 2005 р.) був Павло Антонєвський, концертмейстером (а з 2005 р. – керівником) – Іван Бочковський). На сьогодні колектив складається з 17 осіб (15 чоловіків і 2 жінки).

В березні 1992 року хор „Полісся” виступив на І Обласному огляді польських колективів художньої самодіяльності в ЗОШ №36, а в травні – на фестивалі самодіяльного мистецтва польських художніх колективів у Київському будинку вчителя. З того часу колектив почав виступати під назвою „Поліські соколи”, яку в свій час (разом з піснею “Hej, sokoły”) голові Обласного відділення спілки поляків України В. Грабовському підказала Ярослава Павлюк з Любара.

Творчі здобутки колективу:

1993 р. – участь у зустрічі президентів Польщі і України у Вінниці (грошова відзнака Президента Польщі Леха Валенси за виконання польських пісень. У цьому ж році хор став учасником „Всесвітніх зустрічей полонійних хорів” у Кошаліні і ІІІ Міжнародних хорових зустрічей „Хелм-93”.

1994 р. – в доробку колективу біля 210 концертів в Україні та Польщі. За ці досягнення „Поліські соколи” були нагороджені дипломом Міністра закордонних справ Польщі А. Ольховського. У цьому ж році колектив став лауреатом фольклорного фестивалю у Бельсько-Бялей і дипломантом Європейського конкурсу польських хорів в Хелмі.

1995 р. – участь у Днях української культури в Перемишлі (почесний диплом), виступи у конкурсі полонійних хорів у Хелмі (почесний диплом). У цьому ж році постановою колегії управління культури облдержадміністрації № 7/3 від 30 листопада польському аматорському ансамблю пісні „Поліські соколи” присвоєно звання народний аматорський колектив.

1996 р. – керівникові колективу Павлу Антонєвському присвоєно звання „Заслужений діяч культури Польщі”.

1997 р. –  колектив став лауреатом фольклорного фестивалю в Білостоку.

1999 р. – виступ на Міжнародному святі літератури і мистецтва „Лесині джерела” в Новограді-Волинському.

2002 р. – участь у гала-концерті польських аматорських колективів на ІV Фестивалі польської культури в Україні (Львів).

2004 р. –  участь у V Фестивалі Польської культури в Україні.

2006 р. –  участь V Фестивалі польської культури „Польська осінь в Донбасі”.

Колектив є чотирикратним учасником „Всесвітніх зустрічей полонійних хорів” у Кошаліні (Польща), тричі був учасником Фестивалю кресової культури в Мронгово (Польща), „Поліські соколи” виступали з концертами в Семятичах, Білому Стоці, Бєльську-Бялей, Любліні, Варшаві, Кракові, Сєдльцах, Отвоцку, Ломжі, Колобжегу, Гуже Кальварії.

Важливим здобутком колективу є збирання і виконання польського фольклору Полісся, у тому числі колядок і пасторалек. У репертуарі колективу понад 300 польських і українських народних пісень, таких як „Pan Dąbrowski z wojny jedzie”, „Za Krakowem czarny las”, „Hej, sokoły”, які стали візитками ансамблю. Треба підкреслити, що „Поліські соколи” – перший колектив в Україні, який почав виконувати польські народні і патріотичні пісні.

В доробку ансамблю є два компакт-диски, які вмістили 60 творів.

Гурт підтримує багато інституцій як у Польщі, так і в Україні, серед них потрібно назвати Товариство “Спільнота польська” у Варшаві, Посольство Республіки Польща в Києві. Колектив двічі ставав дипломантом Всеукраїнського конкурсу „Всі ми діти твої, Україно”.

У 2006 році Міністерство культури РП відзначило учасників ансамблю І. Бочковського, І. Суботницького, Ф. Поплавського і С. Карашевича почесним званням “Заслужений діяч культури Польщі”.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс