Головна » Творчі колективи » Вокально-хорові колективи » Народний аматорський хор ветеранів війни та праці Бердичівського МПК

20 років тому , 14 жовтня 1984р. , по ініціативі ветерана війни Віктора Івановича Удовиченка, Любові Марківни Конончук та Степана Йосиповича Лівінського, було підняте питання про створення в місті  Бердичеві Хору ветеранів війни та праці.

Першим керівником хору, і на той час директором   міського Будинку культури був Микола Григорович Дідус. З початку колектив налічував лише 23 хориста, та йшов час, хор зростав, мужнів, і збагачувався його репертуар.

З 1985 року    художнім  керівником та концертмейстером колективу була Тамара Іванівна Муляр.

З 1987 року хор ветеранів очолив випускник  Юрій Петрович Вялов. Водночас із ним в хор прийшов концертмейстер Анатолій Остапюк, який і сьогодні відданий своїй праці.

У 1991 році аматорському колективу було присвоєно звання „Народний”.

Немало здобутків має хор. Він – переможець Республіканських,  обласних  фестивалів, оглядів-конкурсів.

Народний аматорський хор ветеранів війни та праці неодноразово нагороджувався дипломами, грамотами та цінними подарунками :

  • Диплом Міністерства культури СРСР  за активну участь у вихованні трудящих, в період проведення  Другого Всесоюзного фестивалю Народної творчості
  • Переможець Республіканського телевізійного музичного турніру „Сонячні кларнети „   1992
  • Почесна грамота Бердичівської міської Ради народних депутатів, 1997 р.
  • Почесна  грамота управління культури  облдержадміністрації 1997 р.
  • Диплом Ради обласної організації ветеранів за Перше місце у огляді хорів ветеранів     2002 р.
  • Почесна грамота Міністерства культури і мистецтв України за сумлінну працю та високий професіоналізм    2002 р.
  • Диплом Житомирського обласного управління  культури за Перше місце в Обласному конкурсі у рамках свята „ Зорі Полісся”   2002 р.
  • Перше місце в обласному фестивалі  хорів ветеранів війни     2003 рік

20 листопада 2003 року  відбувся творчий вечір Народного аматорського хору ветеранів війни та праці, з нагоди 20- річниці створення колективу.

У грудні  2003 року, колектив прекрасно виступив на  обласній сцені, у рамках Всеукраїнського фестивалю Народної творчості, а 14 січня 2004 року – на заключному концерті , що відбувся на сцені Обласного музично-драматичного театру.

У репертуарі хору твори українських композиторів-класиків М.Лисенка, С.Людкевича, Вербицького, Бортнянського, М.Леонтовича,  композиторів сучасності  О.Білаша,  О.Коляди, твори на вірші Т.Шевченка .

В колективі  діють також  малі форми  виконання творів – солісти, дуети, тріо, квартети, жіноча та чоловіча вокальні групи.

Хор ветеранів веде велику концертну діяльність, на його рахунку сотні виступів у різних навчальних закладах, військових частинах, трудових колективах міста та району.

У 2005 році на баз хору створений ансамбль пісні „Бердичі”, який приймав участь у фестивалі народного мистецтва „Лесині джерела” – м. Новоград-Волинський.

У 2006 році колектив продовжує своє концертну діяльність. Всього Народний аматорський хор ветеранів  проводить в рік  майже 50 благодійних концертів. В жовтні цього року колектив підтвердив звання „Народний аматорський”.

У 2007 році  колектив брав участь у ювілейному концерті хору ветеранів м. Житомира та здійснив більше 10 благодійних концертів  в обласному Госпіталі війни та праці, Будинку-інтернаті для  одиноких та пристарілих, на площі біля меморіалу «Вічний вогонь» до Дня Перемоги та Дня визволення Бердичева.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс