У повоєнні роки у вщент зруйнованому місті невеличкий гурт творчих людей, спираючись на традиції довоєнного професійного театру, створили аматорський драматичний гурток. Свій перший сезон колектив розпочав у 1949 році.
В його репертуарі основне місце займали твори української та російської класичної драматургії серед них «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Шельменко-денщик» та «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки Основ´яненка, «Любов на світанку» Я. Галана, «Хлопець з нашого міста» К.Симонова.
Поступово драматичний гурток перетворився в справжній аматорський театр.
В 1959 році за успіхи у розвитку аматорського театрального мистецтва колективу присвоюється високе звання «народний аматорський театр».
В цей період колектив очолює Євгенія Кіпніс. Саме вона разом з учасниками театру налагоджує активну співпрацю з відомим українським драматургом Миколою Зарудним. П’єси саме цього автора й посідають чильне місце в репертуарі Коростенських аматорів.
Довгі роки дружби колективу і драматурга приносять нові творчі успіхи.
Вистави Зарудного”Якщо любиш», «Марина», «Ніч і полум’я», про які активно пише обласна преса «виходять далеко за межі аматорського колективу, стирають різницю між ним і професійним театром».
У 60-ті роки репертуар народного театру поповнюють цілий ряд цікавих постановок, серед яких «Мартин Боруля» Карпенка-Карого», «Барабанщиця» А. Салинського, «Хуртовина» І. Плахіна, «Спадщина» А.Сафонова. Останні дві вистави були визнані кращими на обласних театральних фестивалях 1981–1982 років. За виставу «Обочина» М.Зарудного в 1983році театр нагороджується дипломом лауреата 2-го ступеня та Великою срібною медаллю Республіканського огляду вистав народних аматорських театрів і драматичних колективів.
Наприкінці 80- років, Євгенія Кіпніс завершує роботу з колективом. Деякий час колектив працює без керівника. Тому на постановочну роботу запрошуються режисери з інших народних театрів Житомирської області, дипломники Київського Державного театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого.
У1985 році колектив очолює молодий режисер, Катерина Леонідівна Скляревська, випускниця Київського інституту культури.
Поряд з групою акторів старшого покоління під її керівництвом створюється молодіжний склад театру і дитяча підготовча студія.
Починається пошук свого власного стилю, цікавого репертуару. Проблеми, які хвилюють режисера та учасників народного театру знаходять свій відбиток у виставах «Васа Железнова» М. Горького, «Мої надії» М.Шатрова, «Мандат» М.Ердман, «Про Федота-Стрільця» Л. Філатова.
Завдяки цікавій режисурі, чіткій спрямованості репертуару, злагодженому ансамблю акторів. постановки театру мають успіх у глядачів різних поколінь.
Особливою увагою користуються і довго не сходить з репертуарної афіші комедія «За двома зайцями» поставлена в 1996 році. Ця вистава представляла Коростенських аматорів на Всеукраїнському фестивалі «Перлина сезону», що проходив у Києві і отримав високу оцінку журі. Далі були не менш успішні вистави за творами французького драматурга Ж.Ануя. «Генерали в спідницях» та «Блез».
На сьогодні місце режисера театру — вакантне.
АДРЕСА: М. КОРОСТЕНЬ, ВУЛ. ГРУШЕВСЬКОГО, 3.
ТЕЛЕФОН: 8 (04142) 4-23-14.