Головна » Творчі колективи » Фольклорно-етнографічні колективи » Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Здвижаночка”

Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Здвижаночка” Покришівського сільського Будинку культури Брусилівського району

Керівник — Ліна Ґудзь.

Колектив створений у 1989 році як сімейний колектив Казміренків. Його засновником і незмінним керівником є директор Покришівського сільського Будинку культури Ліна Степанівна Гудзь.

У 1996 році колективу присвоєно звання “народний аматорський”.

Творчий склад колективу 15 учасників. У репертуарі ансамблю народні старовинні обрядові пісні та обрядодії, що побутували у селі Покришів, місцевий пісенний фольклор, які записані учасниками колективу від старожилів-покришівців. Колектив показує обряд зимового сонцестояння «Похорони Савки», який характерний та локалізується лише у данній місцевості.

ФЕК “Здвижаночка” активний учасник культурно-мистецьких заходів всіх рівнів: неодноразово брав участь у Міжнародному святі літератури і мистецтв “Лесині джерела” (м. Новоград-Волинський), учасник святкових дійств у Національному музеї народної архітектури та побуту України села Пирогів міста Київ, у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” (м. Київ), у музейних святах річного обрядового кола, з виступами, які відтворюють автентичні обрядодії, учасник програми УТ-1 «Фольк-мюзік» сезону 2008-2009 рр., творчого представлення родинних обрядів на телеканалі «1+1» (2011 р.).

Гурт творчо співпрацює з районними громадськими організаціями «Рідний дім – Брусилівщина», «Поліське козацтво Святого Андрія Первозванного».

Адреса колективу: село Покришів Брусилівського району Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс