Головна » Творчі колективи » Фольклорно-етнографічні колективи » Народний аматорський фольклорний колектив «Калина»

Народний аматорський фольклорний колектив «Калина» Брусилівського районного Будинку культури

Керівник — Ксенія Федишина.

Колектив створений у 2001 році за ініціативи Ксенії Василівни Феди-

шиної, яка є його незмінним керівником.

У 2006 році колективу присвоєно звання «народний аматорський».

Головний творчий напрямок діяльності колективу – відродження народних свят, звичаїв та обрядів, відтворення та популяризація традицій, що побутували не лише на Брусилівщині, але й на всій території Житомирської області. Для відтворення на сцені атмосфери народного дійства окрім одягу використовуються різноманітні старовинні етнографічні атрибути народного побуту: діжки, кошики, лавки, посуд, рушники, радна тощо. Колектив має співаків та виводчицю із широким діапазоном відкритого звуку, що характерно для народного виконання.

У репертуарі колективу українські народні обрядові весільні пісні та приспівки (“Посіяли дівки льон”, ”Ой, за током, током” та подібні), народні свята та обряди (“Випікання короваю”, “Зустріч весни”, ”Обжинки” та інші).

ФЕК “Калина” – активний учасник культурно-мистецьких заходів: обласного огляду-конкурсу “Обереги пам`яті”, обласного свята “Пулинський млинець”(смт. Червоноармійськ), обласних фестивалів весільного обряду «Поліське весілля» та весільного короваю «Короваю, мій раю» (смт Брусилів), святкових дійств українського народного обряду весняного циклу у Національному музеї народної архітектури та побуту України в селі Пирогів міста Києва, дипломант телепроекту УТ-1 «Фольк-мюзiк».

Адреса колективу: районний Будинок культури смт Брусилів Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс