Головна » Творчі колективи » Фольклорно-етнографічні колективи » Народний аматорський польський фольклорно-етнографічний колектив “Білі голубки”

Народний аматорський польський ФЕК “Білі голубки” клубу с. Сусли Новоград-Волинського району

Керівник — Антоніна Щирська.

Колектив створено у 1988 році за ініціативи Антоніни Іванівни Щирської,

яка є його незмінним керівником.

У 1996 році колектив отримав звання “народний аматорський”.

Творчий склад ансамблю — 12 жінок, які мають польське походження та молодша група дітей “Голуб`ята”.

У процесі формування репертуару колективу участь брали всі його учасники: від місцевих старожилів записувались старовинні польські народні пісні, звичаї та обряди. Під час відтворення пісенних текстів доводилося працювати над вимовою кожного слова. Поступово складалися оригінальні концертні програми, своєрідна манера виконання.

ФЕК “Білі голубки” є активним учасником найрізноманітніших обласних, всеукраїнських, міжнародних свят і фольклорних фестивалів. У 1992 році на Міжнародному фестивалі “Веселка Полісся” колектив отримав переможне І місце і був запрошений на фестиваль “Колядок і Пасторалек” до міста Жешув Республіки Польща. У Польщі виступи колективу мали шалений успіх: про них писали в газетах, їх записували і транслювали польські та українські телеканали.

ФЕК “Білі голубки” має багату творчу біографію, часто виїжджає з концертними програмами за межі області та країни: учасник фестивалю культури Кресової (м. Мронгово, Республіка Польща, 1997р.), фестивалю культури Курльовської (м. Новогруд, Республіка Польща, 1998р.), фестивалю “Спєвакув Людових” (м. Домбрава-Тарновська, Республіка Польща, 1998р.), фестивалів польської пісні (м.Львів, 2000р., м.Київ, 2001р., м.Кошалін, Республіка.Польща, 2002р.), тощо.

Адреса колективу: село Сусли Новоград-Волинського району Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс