Головна » Творчі колективи » Фольклорно-етнографічні колективи » Зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня»

Зразковий аматорський фольклорний ансамбль “Берегиня” БК с. Будичани Чуднівського району

Керівник — Ольга Варгалюк.

Колектив створено у 1991 році за ініціативи Раїси Цапун.

З 1996 року керівником колективу є Ольга Миколаївна Варгалюк, вчителька Будичанської ЗОШ.

У 1999 році ансамблю присвоєно звання “зразковий аматорський”.

Сьогодні оновлений творчий склад колективу налічує 11 учасників-дітей.

Репертуар ансамблю складають дитячий пісенний фольклор, народні пісні та обряди (веснянки, купальські, колядки, щедрівки, запросини на весілля та подібні), записані від старожилів села. На тлі зібраних фольклорних зразків створені концертні програми “Ой, Юр’я, Юр’я ”, “Свято Миколая”, “Ой, на Івана, ой, на Купала”.

Фольклорний ансамбль “Берегиня” – активний учасник культурно-мистецьких заходів, які відбуваються в селах району та області: учасник регіонального фольклорного свята “Трійця” у с. Ліщин Житомирського району (2005 р.), презентації етнографічної виставки “Поліське весілля” в Житомирському обласному краєзнавчому музеї, презентації новорічної програми “Святий Миколай” перед вихованцями дитячого інтернату в селі Тетерівка Житомирського району. У 2014 році колектив отримав нагороду за ІІ місце в конкурсній програмі регіонального фольклорного родинно-сімейного фестивалю “Бабусина пісня” (смт Чуднів Житомирської області).

Зразковий аматорський фольклорний ансамбль “Берегиня” неодноразово відзначався грамотами та подяками управління культури облдержадміністрації, відділу культури Чуднівської райдержадміністрації, районної ради.

Адреса колективу: село Будичани Чуднівського району Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс