Головна » Новини » Персональна виставка «Повстяна легенда» Надії Трускавецької

Житомирський обласний Центр народної творчості інформує про те, що 1 березня 2016 року у відділі літератури з мистецтв Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича відбулось відкриття персональної виставки «Повстяна легенда» творчих робіт Надії Трускавецької.

До експозиції виставки увійшло понад 50 робіт різноманітних аксесуарів, шалів, одягу, жіночих прикрас, декору, картин з вовни, виконаних у народних стилях, еко-стилях, еко-прі ( натуральні барвники з листя та ягід), нунофел (звалювання вовни з натуральним шовком).

Під час відкриття виставки Надія Євгенівна провела майстер-клас валяння вовни в народному стилі.Персональна виставка «Повстяна легенда» Надії Трускавецької

Майстриня ознайомила присутніх з історією виникнення повсті, розповівши, що вовна та вироби з неї здавна використовувались людьми для виготовлення одягу, взуття, навіть житла. Для цього використовувалась вовна зайця, кози, бобра, вівці. Тепла, легка, водопровідна тканина була завжди поряд у побуті.

За старовинною легендою ферт вигадав апостол Яків, молодший брат Св. Іоанна. Коли Святий Яків пішов пілігримом, він назбирав пасочки вовни з будяків у полі, де пройшли отари. І підстелив у сандалії, бо шлях був довгий и важкий. Ця вовна, змочена потом та спресована вагою тіла, перетворилась у тверду устілку. Так було винайдено фетр. Перші корпорації капелюшників в Європі вважали Святого Якова своїм покровителем.

Фетр або, як казали у давнину українці, повсть, є ідеальною для творчості. Крім того, цей матеріал має визнані лікувальні властивості.

Пані Трускавецька Надія Євгенівна вже декілька років присвячує вільний час вивченню різноманітних технік та здобутків повсті з усього світу та випробує свої творчі мрії у процесі створення різноманітних речей.

Ознайомитись з виставкою «Повстяна легенда» можливо з 1 по 15 березня цього року за адресою:

м. Житомир, Новий Бульвар, 4, відділ літератури з мистецтв Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс