Головна » Підсумки проведення обласного огляду-конкурсу на кращий районний, міський клубний заклад

Відповідно до плану роботи управління культури обласної державної адміністрації та наказу від 15.12.2016 року № 94 у 2016 році проведено обласний огляд-конкурс на кращий районний, міський клубний заклад.

Головна мета огляду — удосконалення діяльності районних, міських клубних закладів у реалізації завдань державної політики в галузі культури, народної творчості, культурно-освітньої роботи та організації дозвілля.

Дієвим механізмом в організації та проведенні огляду-конкурсу  в регіонах стало розпорядження керівників структурних підрозділів у галузі культури райдержадміністрацій, (міськвиконкомів) до працівників РБК, МПК, МБК, методичних служб щодо підготовки відповідних матеріалів на конкурс.

Огляд-конкурс проводився у два етапи: перший — протягом квітня-вересня 2016 року в районах та містах області, другий (заключний) – за результатами матеріалів, наданих  обласному Центру народної творчості.

Кожний клубний заклад готував матеріали про проведену роботу за останні три роки.  Відповідно до вимог конкурсу,  найбільш детально підготували матеріали  заклади культури області а саме:

Хорошівський районний Будинок культури (директор Райковська Зофія Казимирівна), Андрушівський районний Будинок культури (директор Рудницька Наталія Іллівна), Коростенський районний Будинок культури (директор Соколовський Анатолій Андрійович), Бердичівський районний центр культури і дозвілля (директор Северенчук Наталія Яківна), Житомирський районний Будинок культури (директор Харченко Тетяна Всеволодівна), Попільнянський районний Будинок культури (директор Бурда Олена Володимирівна), Чуднівський районний Будинок культури (директор Омельчук Олександр Юрійович), Попільнянський районний Будинок культури (директор Бурда Олена Володимирівна).

  Подані матеріали, що надійшли з районів засвідчують, що протягом останніх років більше уваги приділялось питанням фінансової підтримки та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури.  Простежується тенденція до розширення пропозицій в сфері платних послуг. Створюються платні гуртки, студії, здаються в оренду приміщення, сценічні майданчики, діє прокат інвентаря, технічного обладнання, активно розвивається гастрольна діяльність. Значну частину прибутків складають кошти від дискотек та вечорів відпочинку. Для покращення матеріально-технічної бази в умовах бюджетного дефіциту клубні заклади активно використовують додаткові джерела фінансування ( платні послуги, спонсорські та благодійні внески, оренда приміщення)

Так, зокрема, з місцевого бюджету Бердичівський міський Палац культури ім. О. Шабельника  у 2016 році для потреб закладу придбав меблі, музичні інструменти, сценічні костюми, музичне обладнання, пральну машину, кондиціонери для влаштування студії “ Творча лабораторія “Живий звук” – 356,7 тис. грн., намет з логотипом МПК для проведення загальноміських заходів — 372,7 тис. грн. Виконано протипожежні заходи (протипожежна обробка одягу сцени, перезарядження вогнегасників), вартістю 29.2 тис. грн.

Бердичівський районний Центр культури і дозвілля є не лише культурним, а й своєрідним інформаційним центром.

Одним з ключових аспектів підвищення фахового рівня  працівників культури  сільських закладів культури є організація семінарів-практикумів на теми:

  • “хореографія в старшій віковій категорії”на базі Мирославського Будинку культури;
  • “ українська народна музика “ на базі  клубу с Садки;
  • “ хори та диригенти центральної України ХУІ по ХХ ст.” ( Будинок культури с.Никонівка);
  • “творчо-сценічна атмосфера в театральному мистецтві” (Будинок культури с Слободище)., та з різних питань клубної діяльності.

В ході проведення семінарів використовувалися такі форми як: лекції,практичні заняття, творчі лабораторії, майстер-клас

Працівниками Центру здійснювались  виїзди у села району з метою надання методичної та практичної допомоги аматорським колективам закладів культури в підготовці та проведенні сільських, районних культурно-мистецьких заходів.

За сприянням Коростенського районного Будинку культури та агрофірми “Зоря”  у 2015 році започатковано Фестиваль льону. Двічі з успіхом пройшов фестиваль перший мав статус обласного, а другий — Всеукраїнського.

Серед районних культурно-мистецьких заходів найяскравішими є:

  • Різдвяний вертеп “Від хати до хати Коляда йде всіх вітати, (на базі Ушомирської громади);
  • районний фестиваль “Життєві світанки” з нагоди Дня Конституції та Дня молоді, в рамках якого проходить конкурс “Поліська чарівниця” (парк с. Ушомир);
  • районний фестиваль “Древлянської землі козацька слава!” з нагоди  Дня незалежності України, який проходить в громадах району. Завжди з успіхом проходять підготовлені заходи в співпраці з сільськими громадами: Дні сіл, вечори вшанування ветеранів праці, святкові концерти до урочистих дат, з нагоди професійних свят.

Велика увага приділяється проведенню заходів щодо підтримки воїнів української армії, зокрема, урочисте відкриття меморіальної дошки загиблим в АТО землякам, Всеукраїнська акція під назвою “Великодній кошик для воїна”, творчі зустрічі з бійцями 95-ї Житомирської окремої аеромобільної та 30-ї Новоград-Волинської механізованої бригад з нагоди 23-ї річниці створення та до Дня сухопутних військ в містах Слов’янськ та Артемівськ Донецької області.

На базі сімнадцяти діючих клубних формувань Андрушівського районного Будинку культури здійснюється вся культурно-дозвіллєва робота закладу та організація культурно-мистецьких заходів. Творчі колективи Будинку культури приймають активну участь в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних оглядах-конкурсах та фестивалях, зокрема, святі “Купальські роси” (с. Немиринці Ружинського району), Регіональному фестивалі гармоністів “Грай, гармонік” (м.  Єльськ Республіка Білорусь), дитячому вокальному конкурсі “Брусвяна”.

2016 році започатковано проведення районного фестивалю-конкурсу  дитячої творчості “Юні таланти Андрушівщини за номінаціями: “Вокал”, “Хореографія”, “Художнє читання”, “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”, “Кулінарія”, районний фестиваль колядок та щедрівок “Щедрик”.

Знаковим для культурно-мистецького життя району стало проведення   обласного фестивалю дитячої творчості “ДивоГрайлики”та  Всеукраїнського свята декоративно-ужиткового мистецтва. В святі взяли участь мистецькі делегації з різних куточків України та Житомирської області. Символом свята став 75-метровий “Рушник національної єдності”, виготовлений з рушників, вишитих кращими  майстринями усіх регіонів України, створений в рамках акції “Єдина Україна: Схід і Захід – разом”

Проведення огляду-конкурсу дало відчутний поштовх до позитивних зрушень в галузі культури і підтвердило, що попри економічні негаразди клубні заклади беруть активну участь в реалізації завдань державної політики.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс