Головна » Майстри » Майстри декоративно-прикладного мистецтва » Решта Іван Вікторович заслужений майстер народної творчості України гончарство

Решта Іван Вікторович заслужений майстер народної творчості України гончарство с. Яструбня Брусилівського району

Решта Іван Вікторович народився 21 січня 1979 року в місті Кіровограді.

Навчався у Київському національному економічному університеті- міжнародна економіка.

Засновник та викладач Школи гончарства.

Серед гончарних виробів, що створює Іван Решта, є як звичайні утилітарні ужиткові вироби, що покликані повернути гончарству продукцію у повсякденне використання сучасною людиною, так і високохудожні гончарні вироби: куманці різних жанрів, різноманітні композиції з куманців, горщики- близнята, глечики, горнятка тощо. Одним з унікальних різновидів гончарних виробів є тематичні композиції, як-то композиція «Українське село», що складається з декоративних виробів-світильників, що символізують собою традиційне українське село, яке зазвичай складається з церков, з шинка та клубу, хати багатія та хат мешканців села.

Протягом багатьох років приймає участь у численних виставках, фестивалях, творчих звітах та благодійних акціях, де проводить майстер-класи з гончарства та пропагує традиційне українське народне гончарство.

За ініціативою ЖОЦНТ організовано та проведено обласний семінар практикум «Українське гончарство» у рамках якого експонувалася власна виставка гончарних виробів «Сім’Я», яка запропонувала глядачам не тільки оглянути традиційний український посуд, а й замислитися над сучасними демографічними проблемами і, можливо, зробити певні висновки, щодо перегляду цінностей сучасного суспільства.

Рішенням Колегії управління культури облдержадміністрації №6/5 від 22.12.2011 р. за досягнуті успіхи у відродженні, збереженні та популяризації самобутнього народного мистецтва та етнографії рідного краю Решті І. В. присвоєно звання «майстер народної творчості» гончарства.

Відповідно до Указу Президента України від 19 травня 2012 року

№ 338/2012 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2012 рік» отримував відповідну стипендію.

Указом президента України № 276/2016, 25 червня 2016 року Решті Івану Вікторовичу присвоєно почесне звання «заслужений майстер народної творчості України».

3 коментарі до Решта Іван Вікторович заслужений майстер народної творчості України гончарство

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс