Головна » Сучасний стан розвитку фотовідеомистецтва Житомирщини

Народна творчість у житті українського народу відзеркалює українську ментальність, широко передає сутність процесу формування національної свідомості, становлення особистості. Значною мірою вона реалізовується через фотовідеомистецтво, яке традиційно, з повоєнних часів розвивається на Житомирщині. Особливо, це відчувається в останні роки. У 2016 році створені нові фотооб’єднання, фотоклуби. Зокрема, в місті Новоград-Волинський, відродився фотоклуб “Возвягель” при міському палаці культури ім. Лесі Українки. У місті Житомирі зусиллями активної молодої житомирянки Вікторії Новосельської відкрито фотоклуб “Ірис”, у якому об’єднались палкі прихильники творчої фотографії.

У місті Бердичеві створено дві нові організації – творче об’єднання “Бердичівська фотографічна фундація” при Бердичівському МПК ім. О. Шабельника та молодіжний фотоклуб “F/5,6”. Успішно працюють і приймають участь у конкурсах і виставках члени гуртка при Житомирському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, яким керує Надія Радіонова.

Активні фотолюбителі та фотомайстри працюють в Романівському районі, зокрема в смт Миропіль, а саме: Олексій Турбовський, Галина Кришталь, Вадим Бабіч.

Беруть участь у обласних фотоконкурсах і фотовиставках фотомайстри з Овруцького, Бердичівського, Лугинського, Олевського, Андрушівського, Любарського районів.

В останньому фотоконкурсі-фотовиставці “Рідний край — моє Полісся”, який відбувся в листопаді-грудні 2016 року взяли участь 35 авторів, представивши 94 роботи у номінаціях: “Портрет”, “Жанрові сцени сучасного життя, репортаж”, “Поліські пейзажі”, “Проблеми екології навколишнього середовища Полісся”, “Макрофотографія”.

Необхідно відзначити, що вагомий внесок у розвиток фотомистецтва вносять фотогуртки, які працюють при школах і навчальних закладах.

Житомирський обласний Центр народної творчості Житомирської обласної ради також співпрацює з Житомирським центром наково-технічної творчості учнівської молоді, який щорічно проводить обласний фотоконкурс. Майстерність юних фотоаматорів оцінюють члени журі, до якого входять спеціалісти ЖОЦНТ.

Активно приймають участь у фотомистецькому житті області студенти Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка. Завдяки досвідченим викладачам Ігорю Шурману і В’ячеславу Майбороді вони традиційно займають призові місця.

В області працює обласна організація Національної Спілки фотохудожників України. Спілка проводить обласні фотовиставки, в яких беруть участь, як члени спілки, так і інші фотомайстри.

Фотохудожники і фотомайстри області беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах і виставках. Зокрема в фотоконкурсі-фотовиставці “Україно — моя Україно” в місті Києві, “На Покрову” в місті Рівне, “Природа” в місті Тисмениця Івано-Франківської області і міжнародному фотоконкурсі-фотовиставці газети “День” в місті Києві. Переможцями і призерами цих конкурсів були Міщенко Вʼячеслав, Валерій Мельников, Олександр Сторожук, Володимир Поліщук з міста Бердичів, Микола Данюк з міста Олевськ, Леонід Шевчук, Віктор Одоміч, Сергій Глабчук з міста Житомир, Олександр Чорний з міста Коростишів.

Варто зазначити, що з розвитком цифрових технологій, які збільшили доступність до процесу фотографування, збільшилось і число примітивних фотографій. Завдання фотоконкурсів і фотовиставок і полягає в тому, щоб відсіяти все те, що не є творчістю, а разом з тим виявити тих талановитих авторів, які дійсно підходять творчо до фотографування і створюють цікаві фотороботи в різних жанрах. Приємно вражає те, що талановиті майстри проводять свої персональні фотовиставки. Це і Мирослава Безман, Сергій Глабчук з міста Житомира, Олександр Сторожук з міста Бердичева, Микола Данюк з міста Олевська. Планується в 2017 році провести персональні фотовиставки Олександра Чорного з міста Коростишева та Віктора Одоміча з міста Житомира. Задля позитивної тенденції розвитку фотовідеомистецтва області необхідно започаткувати нові обласні конкурси, які б спонукали та заохочували молодих майстрів до розвитку та сприяли урізноманітненню культурного життя нашого краю.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс