Головна » Новини » V обласний фестиваль народної творчості «Поліське перевесло»

20 вересня 2015 року відбувся V обласний фестиваль народної творчості «Поліське перевесло» та конкурс народної пісні на приз Ніни Матвієнко.

Організатори фестивалю:

Управління культури облдержадміністрації, Житомирський обласний Центр народної творчості, відділ культури і туризму Ємільчинської райдержадміністрації.

Мета фестивалю:

Розвиток та збереження джерел національної духовної культури, виявлення нових колективів народної творчості, окремих виконавців, майстрів народних ремесел, розвиток їх творчих можливостей та організація дозвілля людей, що проживають на території, забрудненої внаслідок Чорнобильської аварії.

Обласний фестиваль «Поліське перевесло» та конкурс на приз Ніни Матвієнко проводиться один раз у два роки.

У конкурсі взяли участь 25 аматорських колективів та окремих виконавців з 13 районів та 3 міст області. У програмі аматорських колективів звучали українські народні пісні та твори в обробці сучасних композиторів.

Журі обласного конкурсу визначило переможців, нагородило дипломами Лауреата фестивалю та вручило призи таким учасникам:

у номінації “солісти”:

  • Наталії Бадюк, с. Потіївка Радомишльського району та Тамарі Царенко, смт Брусилів, Антоніні Кльоц, с. Сербо-Слобідка Ємільчинського району;

у номінації “колективи малих форм”:

  • жіночому вокальному дуету у складі Наталії Дембовської та Олени Бурди Попільнянського РБК, вокальному дуету “Молодички” Барашівського СБК та вокальному квартету “Берегиня” БК с. Лопатичі Олевсбкого райоу;

у номінації “ансамблі”:

  • народному фольклорному ансамблю “Намисто” Ємільчинського РБК, керівник Алла Перфільєва, фольклорному ансамблю “Джерело” БК с. Пиріжки Малинського району, керівник Олексій Науменко, народному вокальному ансамблю “Молодички” Ставищинської сільської ради Брусилівського району, керівник Тамара Царенко

Приз Ніни Матвієнко вручений народному фольклорному колективу “Молодички” Андрушівського РБК, керівник Валентина Рожко.

Також в рамках фестивалю діяло «містечко майстрів» участь в якому взяли майстри декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва області.

V обласний фестиваль народної творчості «Поліське перевесло» проходив в урочистій та святковій атмосфері.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс