Головна » Новини » Вітаємо Дерпача Володимира Федоровича з почесним званням!!!

Житомирський обласний Центр народної творчості Житомирської обласної ради вітає Дерпача Володимира Федоровича (м. Коростишів) з присвоєнням почесного звання «Заслужений майстер народної творчості України» (Указ Президента України №241/2018 від 23 серпня 2018 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України»).

Володимир Федорович Дерпач народився 2 липня 1953 року в селі Карпилівка , що на Рівненщині. Дитинство його пройшло в оточенні чудової природи з неповторними лісами і озерами, де шанувалися українські звичаї, традиції, обряди. Мабуть це й спонукало його, ще зовсім малим хлопчиком, відтворювати своє сприйняття світу у виробах з дерева. Перші його роботи були далекі від досконалості. Але поступово дитяча забава перетворювалась на серйозне захоплення, з яким він вже впродовж багатьох років йде по життю, віддає йому весь свій вільний час. Майстер любить експериментувати з формами, матеріалом, від чого отримує велику насолоду. Оскільки м’яка порода дерева, а саме липа, легко піддається обробці, то її найчастіше й використовує майстер в роботі, виявляючи неабияку вправність. Володимир Федорович займається плоским орнаментальним різьбленням, виготовленням круглих дерев’яних скульптур, полюбляє кількапостатеві композиції, які вводять нас у спогади його дитинства та юності. Кожна його робота вражає оригінальністю, простотою та вишуканістю. Їх тематика найрізноманітніша: національно-патріотична, історична, релігійна. Велику частину в творчості займає лірика. В роботах на цю тему майстер намагається тонко відображати не лише глибину почуттів між чоловіком і жінкою, а й красу їх тіл. Його твори приваблюють не лише досконалістю, а й глибиною підтексту, який примушує глядача замислитися над реаліями буття. Манера різьблення Володимира Федоровича не схожа на інші. Він відноситься до тих людей, які вміють знайти незвичайне у звичайному і вміє поділитися своїм захопленням з оточуючими. Споглядаючи роботи майстра, мимоволі ловиш себе на думці: «Яка незвичайна краса нас оточує, а ми в щоденній суєті, на жаль, її не помічаємо». І тільки вдало підібраний момент і потрібний ракурс робить вироби надзвичайно цікавими і неповторними. Вони несуть глядачу позитивний енергетичний потік, який здатен підняти з глибини душі найсвітліші почуття. Різьблення по дереву дуже різниться від інших видів мистецтва, оскільки вимагає втілення задуму,, точність та концентрацію уваги, адже один невдалий рух в мить може зіпсувати всю роботу. Творчий доробок різьбяра великий, і постійно поповнюється новими експонатами.

За досягнуті успіхи у відродженні, збереженні та популяризації самобутнього народного мистецтва та етнографії рідного краю, рішенням Колегії управління культури облдержадміністрації від 22.12.2010 р. № 4/3 В. Д. Дерпачу присвоєно звання «майстер народної творчості».

У Володимира Федоровича відбулось більше 30 персональних виставок. Систематично його роботи експонувалися в народному історичному музеї м. Коростишева, в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва, у всіх школах міста. Він постійний учасник обласного свята декоративно-прикладного мистецтва «Майстерний червень». Жоден культурно-масовий захід в місті не проходить без його участі.

Указом Президента України №241/2018 від 23 серпня 2018р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України» Володимиру Фелоровичу Дерпачу присвоєно почесне звання заслужений майстер народної творчості України.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс