Головна » Новини » Всеукраїнське свято народної творчості “Рушники мого краю”.

24-26 серпня 2018 року в м. Андрушівка відбулося Всеукраїнське свято народної творчості “Рушники мого краю”. Свято проводилось з метою збереження народних традицій, свят, звичаїв та обрядів, виявлення нових народних умільців, творчих аматорських колективів, майстрів традиційного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва, а також розширення творчих зв’язків між регіонами України, близького зарубіжжя у сфері культури та мистецтва. У святі взяли участь творчі колективи та майстри декоративно-прикладного мистецтва з Черкаської, Київської, Чернігівської, Вінницької, Донецької, Луганської, Харківської, Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької та Житомирської областей. Делегації з республік Польща, Литва, Білорусь та представники обласної та районної держадміністрацій щиро і тепло вітали творчі колективи та жителів міста з святом.

В рамках свята проведено ряд конкурсів на кращий традиційний весільний рушник, кращий сучасний рушник, весільний коровай, народний костюм, організовано “містечко майстрів” та виставка весільних рушників. У Святі взяли участь провідні майстри області провівши майстер –класи традиційних поліських видів мистецтв – соломоплетіння, гончарства, ткацтва, вишивки, ляльки-мотанки, грі на сопілці та інші. Кращі творчі аматорські колективи України на основній сцені представили фрагменти обрядів українського традиційного весілля (запросини на весілля, випікання короваю, вбирання молодої, переспів свах, викрадення молодої, чоботи та інші).

Колегіум незалежних експертів декоративно-прикладного мистецтва визначив переможців конкурсу рушників та нагородив дипломами і цінними подарунками:

– Аллу Брегу — майстра народної творчості, м. Житомир;

– Світлану Зохнюк — майстра народної творчості, м. Обухів Кихвської області;

– Наталію Андрицуляк – майстра народної творчості, с. Виженка Чернівецької області;

– Валентину Гецевич – майстра народної творчості, м. Кролевець Сумської області;

– Орисю Рябунець — заслуженого майстра народної творчості, м. Рівне .

Переможницею “за кращий традиційний костюм” дипломом Гран-прі та цінним подарунком нагороджена Анастасія Зінковська, с. Минківці Андрушівського району Житомирської області.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс