Головна » Новини » Житомирщина музична

Завдяки народним митцям та умільцям рівень української народної творчості невпинно зростає

Наш портал вже писав про такого майстра народної творчості, як Валерій Березівський, віртуоза, який не один раз демонстрував зацікавленій публіці гру майже на п’ятдесяти музичних інструментах (!), які він виготовив сам.

Наприклад, семінар-практикум «Традиційні українські народні музичні інструменти. Сопілка», який проходив три роки тому у березні у Житомирському обласному Центрі народної творчості пам’ятають досі! Тоді, у мистецькому заході взяли участь керівники фольклорних колективів, методисти з фольклору районних та міських будинків культури.

Тоді, усі охочі могли поспілкуватися із Валерієм Березівським — унікальнім майстром, не лише народної творчості, а й фахівцем з виготовлення традиційних українських народних музичних духових інструментів. До речі, музичні інструменти на RIA.com, теж інколи представляють роботи українського митця. Тут їх можна придбати за доволі привабливими цінами.

А, ще, Валерій Березівський вміє захоплено розповідати про різновиди українських музикальних інструментів. Кожен інструмент, про який він розповідає, автор охоче демонструє й навіть грає на ньому. Загалом, у доробку майстра більше п’ятдесяти музичних інтсрументів, які він виготовив сам!

Це неабияке задоволення слухати звучання українського інструменту, яке виконує неперевершений майстер. Свистульки, барабан, флейта, сопілка, свиріль та багато інших інструментів, звучання яких багато хто з присутніх у залі чує вперше, пан Валерій виконує неперевершено!

До речі, за тривалий внесок у збереження, відродження та неабияку популяризацію народного мистецтва пану Валерію була вручена подяка від
управління культури облдержадміністрації.

За словами Валерія Березівського, найкращою є та ситуація, коли музикант вміє сам виготовити музичний інструмент, на якому грає й грати на тому, що зробив сам.

Співпрацює народний майстер і з творчими колективами краю. Наприклад, з учніями музичних шкіл, ансамблем народної музики «Чіп».

Є в Житомирі й свій, власний оркестр обласного музично-драматичного академічного театру ім. І. Кочерги.

Концерти, які грають музиканти, це — неперевершені атракції, які дарують чуйні мелодії, що виконують відповідальні музиканти.

Так, за словами головного диригента Житомирського драмтеатру Євгена Стецюка, — кожен день з музикантами оркестру, це — свято!

«Попри те, що кожен концерт, це щось кардинальне, нове, не схоже ні на що попереднє, музиканти оркестру, за характером «зливаються» зі своїми інструментами, й у цьому й полягає успіх кожного наступного концерту».

Сьогодні, Житомирський оркестр обласного музично-драматичного академічного театру ім. І. Кочерги гарє у всіх призових виставах. Наприклад, це «За двома зайцями», «Ханума», «Фараони», «Смішні гроші» і т. ін.

Музиканти оркестру відповідально підбирають музичний репертуар під той спектакль, який іде на сцені.

Варто ще раз нагадати, що народна музика, це те вічне, що тримає нашу культуру на висоті. Саме у музиці українці ховали свої печалі та тішились радощам. Мільйони поколінь, їх життя та творчість створили ті народні мелодії, які відроджують та популяризують народні майстри та музиканти.

Наприклад, такий народний музичний інструмент, як сопілка, українці мали ще у часи Київської Русі. Це – найдавніший український музичний інструмент! Це — надбання нашої культури, якому вже двадцять тисяч років.

На другому місці — бандура, музичний інструмент, який набув поширення ще у XVI столітті. Дехто з музикознавців називає бандуру струнним фортепіано, адже на ньому можна брати акорди та грати всіма пальцями одразу.

Сьогодні ж, завдяки праці народних митців та майстрів, послухати народні мелодії й самому навчитись музиці може кожен охочий.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Анонс